(ВИДЕО) Гостинка од Автралија крши канта за отпадоци во Битола

Битолчани се изревилтирани и бараа девојката да биде санкционирана..

Според досие.мк се работи за девојка која живее во Автралија и е најверојатно дојдена за летниот одмор што е вообичено во Битола оти има многу иселеници во оваа преку океанска земја. Нејзиниот инстаграм профил брзо по оваа објава е отсранет. 

Таа е во друштво со уште една девојка која ја снима како клоца и крши канта за отпадоци.

Фотографии од вандализмот се шират по социјалните мражи каде е и откриен идентитетот но засега ниту една институција нема превземено никакви мерки или санкции против гостинката од Автралија.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top