(ВИДЕО) Хаос на тренингот на Интер: Нераѕурите тренираа на олуја!

Додека во базата на клубот владееше олуја, Конте не дозволи пауза, туку ги натера фудбалерите да тренираат во такви услови..

Репрезентативната пауза заврши, а екипата на Интер се комплетираше и почна со заедничките тренинзи.

Но, пред да се случи тоа, Антонио Конте на оние кои немаа други обврски им приреди вистински пекол.


View this post on Instagram

HARD WORK IN THE POURING RAIN!


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top