(ВИДЕО) Хорор во Бергамо: Голманот на Наполи во крв изнесен од теренот!

Аталанта го победи Наполи со 2-0 и речиси го обезбеди пласманот во Лигата на шампионите за идната сезона, но мечот го одбележа инцидентот што се случи во 25. минута..

При една интервенција, Оспина доби тежок удар од противничкиот фудбалер Калдара и остана да лежи целиот облеан во крв. 

Помош му се укажуваше десет минути, а на крајот докторите го сошија и на носилки го изнесоа од теренот.


Scroll To Top