(ВИДЕО) Игор Џамбазов со нова песна: ”И Племето И Семето”

Koнечнo, во етерот излезе новата песна на шоуменот Игор Џамбазов.

Новата песна на Џамбазов има многу интересен наслов „И племето и семето“. 

Џамбазов е познат по фантастичните текстови и пораките кои ги испраќа преку своите песни, а тоа всушност е најдоброто во една песна- да допре и да се слушне пораката.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top