(ВИДЕО) Ќе има грмежи во Мадрид поради епското промашување на Азар

Реал Мадрид имаше огромна шанса да го затвори натпреварот некаде пред 60 минута и да поведе со 0:2, но тоа не им појде според планираното..

Белгискиот ас Еден Азар успеа да го предрибла голманот на Галатасарај и да има пред себе отворен простор, но тој упати очаен удар и резултатот остана отворен.


Scroll To Top