(ВИДЕО) Меркел збунета на состанокот со Путин

Светските агенции буквално не го пропуштаат било кој гест или чекор на германската канцеларка Меркел, особено по двата наврати на треперење на нејзиното тело за време на јавни настапи..

И последното видео од средбата со Путин за време на самитот г-20, се лиферуваат снимки како таа мести часовник односно веројатно го проверува часовникот со оној на Путин и дека наводно после тоа не знаела на каде да се движи, што се толкува за дезориентираност.

Претходно од кабинетот на Меркел соопштија дека канцеларката е во одлична здравствена состојба.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top