(ВИДЕО) Неверојатно откритие! Овој плод го убива ракот. И тоа само за неколку минути!

Резултатите биле шокантни! Видете го видеото..

Веста се шири со неверојатна брзина на интернет просторот и им дава надеж на милиони луѓе. Научниците открија природно и високо ефикасно анти-рак средство. И тоа целосно случајно! Покрај тоа, до моментот резултатите од клиничките истражувања на растението се многу охрабрувачки.

Научниците откриле дека можат да уништуваат канцерогените тумори, користејќи го лекот „EBC-46“, добиен од семето на плодовите од дрвото „Australian blushwood“. Ова ретко дрво расте само во специфични области во северниот дел на Австралија.

Истражувачите случајно забележале како дивите животни кои се хранат со овој плод, веднаш ги плукаат семките. Тоа им предизивкало љубопитност и решиле да испитаат зошто го прават тоа.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top