(ВИДЕО) Ол старот за паметење во Чикаго – Ленард влезе во историјата како прв со награда „Коби Брајант“

Ол старот во Чикаго беше егзибиционистички карактер се до последната четвртина, кога ви довме вистински натпревар. На крајот победата ја однесе тимот на Леброн Џејмс со резултат 157:155..

Екипата која ја предводи Јанис Антетокумпо, делуваше многу подобро во првите три четвртини, меѓутоа, последната четвртина беше спектакуларна и резултатот се промени.

За МВП на финалето на Ол Старот беше избран Каваи Ленард кој мечот го заврши со 30 поени. Одличниот кошаркар влезе во историјата како прв кој доби награда под име „Коби Брајант“.

Антетокумпо беше најефикасен во својот тим со 30 поени, додека Лука Дончиќ мечот го заврши со скромни 8 поени.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top