(ВИДЕО) Палевски го посипа Героски со боја: „Наместо да се тепам, еве ти ја твојата шарена револуција“

Палчо го потури Ѓеро со кечап и сенф или мајонез..

Главниот и одговорен уредник на дневниот весник „Слободен печат“ Бранко Героски беше посипан со боја од страна на бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо пред скопското кафуле „Манда“. И двајцата се појавија на закажаниот термин денеска откако претходно преку социјалните медиуми најавуваа пресметка.

Геровски дојде со документи во рацете и кога почна да му ги презентира на Палевски, овој истури боја врз него.

-Наместо да се тепам, еве ти ја твојата шарена револуција – му рече Палевски на уредникот на „Слободен печат“ и си замина.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top