(ВИДЕО) Пораката на Леклер преку тимското радио го отсликува очајот на Ферари

Ферари денеска на квалификациите за првата трка сезонава, беше очаен и со разочарувачки резултати..

Шарл Леклер едвај и да остана во последниот квалификациски циклус, во кој се избори со скоро 1 секунда заостанување зад Ботас, на седмата позиција, додека разочарување на денот беше Себастијан Фетел на 11. позиција.

Евидентно дека и кај Леклер имаше големо разочарување кога по поставување на неговиот најбрз круг во последните 10 минути, прокоментира по тимоското радио „Ова е лудо“, алудирајки на резултатите кои ги оствариле и кои меѓу редови најавуваат нова, неинтересна сезона.


Scroll To Top