(ВИДЕО) Пресуда за обвинетите за обидот за убиство на Села

Во кривичниот суд Скопје денеска се изрекува пресуда за седумтемина обвинети за обид за убиство врз пратеникот Зијадин Села при немирите во Собранието од 27 април минатата година..

За обид за убиство на Села, обвинети се Кире Ѓорѓиевски, Оливер Ошавковски, Николче Димитриевски, Александар Јаневски – Тошта, Андреј Мицeв, Никола Војминовски и Коста Делов.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top