(ВИДЕО) Прилепчанец растура на шоуто од Џенифер Лопез - го воодушеви жирито и целиот свет

22-годишниот Мајкл Димески од Сиднеј Австралија, кој по потекло е од Прилеп растура на познатото американско шоу “World of dance” (Светот на танцот), чиј продуцент е Џенифер Лопез..

Во втората сезона на ова шоу кое станува се повеќе популарно, Димески со своите настапи ги воодушеви жирито, но и целата светска јавност која го следи ова шоу.

Мајкл Димески покажа неверојатен перформанс, со одлични движења, а според жирито изгледаше како да танцува во вода.

Прилепчанецот од Сиднеј претходно победи на четвртата сезона од австралиското танц шоу ““So You Think You Can Dance” .Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top