(ВИДЕО) Зелено „чудо“ над Австралија: Огромна огнена топка се појави на небото и ги изненади граѓаните

Голем број на граѓани биле зачудени откако на небото здогледале зелена топка, а набрзо потоа социјалните мрежи биле преплавени со снимки и фотографии од оваа појава..

Дури и полициска патрола која била на задача ја снимиле необичната појава на небото, а на снимката може да се види како оваа огнена топка бавно лета.

Набрзо потоа се огласија и експертите кои открија дека најверојатно станува збор за астероидот "2002 NN4" чие минување покрај Земјата се очекувало во тој период. Глен Негл, научник во станицата на „НАСА“ во Канбера изјави дека зелената боја е веројатно поради големата количина на железо во објектот.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top