ВМРО-ДПМНЕ одбележува 29 години од основањето

На денешен ден во 1990 година беше формирана ВМРО-ДПМНЕ..

Партијата ВМРО-ДПМНЕ, денеска прославува 29 години од своето основање. Предвидени се повеќе настани, а главниот ќе биде во Македонската Филхармонија со почеток во 19 часот. 

Свое обраќање ќе има сегашниот лидер на партијата, Христијан Мицкоски.

„Почитувани, Ве известуваме дека на16.06.2019 со почеток во 19:00 часот, во Македонска Филхармонија, ќе се одржи прославата по повод 29 годишнината од основањето на ВМРО-ДПМНЕ. Во рамки на настанот свое обраќање ќе има Христијан Мицкоски, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top