Вработен од МВР е заразен со КОРОНА ВИРУС

Чулев посочи дека МВР се соочило со дефицит на заштитни маски и поради тоа е распишан тендер по кратка постапка..

„Веќе имаме еден припадник на МВР кај којшто е констатирано присуството на коронавирусот. Пратени се луѓе во самоизолација, а по препораки на Институтот за јавно здравје извршена е дезинфекција во сите простории во кои што бил“, рече Чулев вечерва кога настапуваше на ТВ во емисијата САМО ИНТЕРВЈУ.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top