(ВИДЕО) Над Азија е виден редок феномен - „огнен прстен” околу Сонцето

Милиони се собраа низ различни делови на Азија за да го следат сончевото затемнување, редок феномен познат и како „огнен прстен“.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) УРНЕБЕСНА - АНКЕТА: Нашите јавни личности и се восхитуваат на манекенка која не постои!

Бјанка Мизел, светски позната манекенка која всушност не постои, но нашите јавни личности ја следат нејзината кариера и сакаат да бидат како неа.

Прочитај повеќе

Како изгледа фотографија од неверојатни 25 милијарди пиксели

Многу луѓе сакаат да се фотографираат, особено за време на празници кога се обидуваат да направат што поубави фотографии, често преку користење разни филтри.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Хит на интернет: Жена упорно се обидува да му стави бензин на автомобилот „Тесла“

Една жена стана хит на социјалните мрежи кога се појави видео на кое таа упорно се обидува да стави бензин во автомобилот „тесла“.

Прочитај повеќе

Холанѓанец на гости во Македонија: Имав покачена телесна температура, ме лечеа со ракија

Многумина за Македонија само слушнале, но ништо повеќе не знаат за неа, освен дека постои држава која го носи тоа име.

Прочитај повеќе
Scroll To Top