Заев ја коментираше последната „бомба“: После два часа седење во кафеана се случуваат грешки

Зоран Заев, на новинарско прашање околу последната „бомба“ каде што испраќа навреди кон учесниците во „Шарената револуција“, одговори дека погрешил, и дека се извинил за неговиот потег..

„После два часа седење во кафеана, се случуваат грешки. Јас сум таков човек што се извинувам, и јас им се извинив на сите од Шарената револуција на мојот профил на „Фејсбук“, и тие го прочитаа тоа“, коментираше Заев.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top