Заев направи селфи на прославата во Битола

Премиерот Зоран Заев кој вечерва присуствуваше на прославата на поканата за НАТО и ЕУ во Битола, се фотографираше со присутните граѓани..

Фотографијата ја постави на својот фејсбук профил и напиша:

– Обедини се Македонијо и радувај се на овој историски успех за нашите граѓани!Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top