Заев: Вложуваме во граѓаните, ги покачуваме минималната плата, пензиите, платите и социјалната грижа

Вложуваме во луѓето! Фокусот на општеството повторно е ставен кон граѓаните, напиша вечерва премиерот Зоран Заев на Фејсбук..

„Политиките на Владата и во наредниот период ќе се осврнат на нашиот најсилен капитал - човечкиот.

Ги покачуваме минималната плата, пензиите, платите и социјалната грижа, целиме кон остварување на услови за подобар живот за сите граѓани, овде во Северна Македонија“, напиша Заев.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top