Жбогар: Уште еден важен чекор на Македонија кон ЕУ

Твит на Самуел Жбогар..

Евроамбасадорот Самуел Жбогар смета дека усвојувањето на Предлог-преговарачката рамка од Европската комисија е уште еден важен чекор на земјава кон зачленувањето во Еевропската Унија (ЕУ).

„Уште еден важен чекор за Северна Македонија на патот кон ЕУ. Европската комисија ја испрати нацрт-преговарачката рамка до Советот на ЕУ за разгледување од страна на земјите-членки“, напиша Жбогар на „Твитер“.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top