Зеленски: Путин нешто ми вети, деталите подоцна!

Инаку, конфликтите во Донбас почнаа 2014 година, а договорот за примирје постигнат е една година подоцна, иако повремено доаѓа до помали инциденти..

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја информираше јавноста дека денеска телефонски разговарал со претседателот на Руската федерација, Владимир Путин, по повод убиството на четворица украински војници во регионот на Донбас и побарал негова реакција врз борците во тој регион.

Како што тврди Зеленски, Путин нешто му ветил, но тоа ќе го обелоденел друг пат.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top