Жозе ситуацијата на Тотенхем ја спореди со Хамилтон и Формула 2

Тотенхем вчера успеа да го добие градското дерби против Арсенал (2:1), но и тоа беше со крајни маки..

Но тренерот на „Спарси“ не е баш воодушевен што неговиот тим се бори за место во Лига Европа, бидејки бодовно сепак се далеку од ЛШ зад конкуренцијата.

Тој таквата ситуација ја спореди со учество на Луис Хамилтон во Формула 2.

„Лига Евроап не е најголемото натпреварување во Европа, второ е по квалитет. Фудбалерите и тренерите не го ценат многу тоа натпреварување, па дури и да го прашате Луис Хамилтон дали сака да победи во Ф2 наместо во Ф1, мислам дека тоа за него нема да биде нешто големо“, порача Мурињо.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top